مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

ویبره بتن کانورتوری چیست؟

ویبراتور بتن کانورتوری چیست
4
(1)

در پاسخ به سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست، باید بگوییم که دستگاهی است که به‌راحتی با سیم برق به پریز وصل می‌شود. طراحی ساده جعبه مدل الکترونیکی کار با آن را آسان کرده‌است. به‌عبارت‌دیگر، اجزای ارتعاشی مبدل به‌گونه‌ای است که خطرات مختلف ناشی از برق‌گرفتگی را به حداقل می‌رساند. در پاسخ به سوال این ویبراتور بتن، مناسب کدام پروژه ها است نیز باید گفت که در محیط‌های صنعتی، ساختمانی و فروشگاهی که همیشه احتمال وقوع حادثه‌ای غیر قابل پیش‌بینی وجود دارد و جان اپراتورها، مهندسان و کارگران در خطر است، قابل‌استفاده است. با وجود این مبدل، برق تک‌فاز 220 ولت به 42 ولت کاهش می‌یابد که از کاربردهای ویبراتور بتن کانورتوری است. علاوه بر این مورد، این دستگاه دارای خروجی‌های متعددی است تا بتوان شلنگ‌های ویبره مختلف را به آن برای کاهش حباب های هوا در بتن، متصل کرد.

مزایای ویبره کانورتوری چیست؟

مزایای استفاده از ویبراتور بتن کانورتوری این است که سازه‌های بتنی به دلیل استفاده از بتن مسلح، دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. بدون شک ترکیب بتن و فولاد می‌تواند آن‌قدر قوی باشد که به‌راحتی هر سازه‌ای را در میان پایدارترین‌ها در بین انواع سازه‌ها قرار دهد. اما این پایداری و استحکام، به‌خودی‌خود ایجاد نخواهد شد. به همین دلیل استفاده از ویبراتور و نکات مهم در هنگام استفاده از ویبراتور بتن کانورتوری، بسیار مهم است و شما نباید فقط به دنبال پاسخ سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست باشید. همان‌طور که می‌دانید، هر پروژه وسعت و تقویت خاص خود را دارد که برای آن باید از تجهیزات مناسبی استفاده کنید. اولین نکته در انتخاب ویبراتور بتن کانورتوری مناسب، توجه به اندازه و مقیاس پروژه است؛ بنابراین انتخاب این دستگاه یکی از انتخاب‌های مناسب برای پروژه‌های کم‌حجم است. پس حتما این نکته را در نظر داشته‌باشید که خرید ویبراتور بتن را باتوجه‌ به حجم و مقیاس پروژه خود انجام دهید.

مزایای ویبره کانورتوری چیست؟
مزایای ویبره کانورتوری (High Frequency Convertor concrete vibrator) عبارت هستند از:

  1. وقتی صحبت از تعویض سر شلنگ می‌شود، با چرخاندن کوپلینگ به‌راحتی می‌توان این کار را انجام داد.
  2. روکش محافظ این دستگاه از ورود گردوغبار و آب به داخل شیلنگ جلوگیری می‌کند.
  3. در مقایسه با مدل‌های دیگر به نگهداری کمی نیاز دارد.
  4. طول زیاد شلنگ امکان استفاده از آن را در مواردی با متراژ زیاد می‌دهد.
  5. طراحی و ساخت در اندازه‌های مختلف باتوجه‌به حجم عملیاتی بتن‌ریزی انجام می‌شود.

پاسخی کامل به سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست؟

تا اینجای کار یک جواب کلی به سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست دادیم. در این قسمت وارد جزئیات می‌شویم و به‌نوعی به سوال مکانیزم کار این دستگاه چگونه است؟ پاسخ می‌دهیم.
این دستگاه شامل یک واحد سر ویبراتور، 10 متر کابل برق و 5 متر شیلنگ عملیاتی تقویت‌شده داخلی است. نیروی گریز از مرکز بالا توسط یک موتور الکتریکی با فرکانس بالا که در سر ویبراتور ادغام شده‌است، ایجاد می‌شود. ویبراتورها مجهز به یک صفحه‌کلید از جنس پلی‌آمید هستند که توسط یک واشر تقویت‌شده، مقاوم در برابر استفاده مداوم و سایش می‌شوند.
کانورتور در یک محفظه آلومینیومی محکم، ضد گردوغبار و ضد آب IP66)) قرار دارد. در برابر اضافه‌بار، اضافه ولتاژ، دمای اضافی و اتصال کوتاه نیز مقاوم است. سیگنال LED با رنگ‌های مختلف عملکرد دقیق، وجود خطا و روش ویبره زدن بتن را نشان می‌دهد که هر رنگ مربوط به یک نوع پیغام خاص است. تمامی قطعات الکترونیکی با رزین پوشانده شده‌اند تا از لرزش، رطوبت و هرگونه ضربه محافظت کنند.

تماس با کارشناسان فروشگاه بتن ویبره

نحوه کار ویبراتور بتن کانورتوری

تا اینجای مقاله به یک آشنایی با ویبراتور بتن کانورتوری رسیدیم و به سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست؟ پاسخ دادیم؛ حال نوبت به نحوه کار این دستگاه است. این دستگاه یکی از راه های حذف حباب هوا در بتن است و باتوجه‌به انواع ویبراتور بتن کانورتوری در بازار، شما باید با یک مشاور مناسب صحبت کنید تا از یک متخصص برای اجرای کار کمک بخواهید.
ویبراتور بتن از سه قسمت تشکیل شده‌است: موتور اصلی، شلاق و سر. موتور ازیک‌طرف به شلاق و از طرف دیگر سر آن وصل می‌شود و بخش مهمی از حرکت ویبراتور است. عملکرد موتور این است که هسته داخلی شلاق را بچرخاند تا با فرکانس بالا ارتعاش کند. در ولتاژ پایین 42 ولت و فرکانس بالای 200 هرتز کار می‌کند که برای رسیدن هد ارتعاشی به‌سرعت ارتعاشی که برای تراکم مناسب ایده‌آل است، لازم است.
دو نوع مبدل فرکانس در بازار موجود است، یکی مبدل فرکانس چرخشی که الکترومکانیکی از یک موتور و یک ژنراتور تشکیل شده‌است که با هم کوپل شده‌اند و موتور انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. ژنراتور انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند، بنابراین ولتاژ و فرکانس مورد نیاز (42 ولت – 200 هرتز) را تولید‌می کند، دیگری مبدل فرکانس استاتیک است که از اینورتر با عرض پالس حالت جامد PWM)) و فناوری اصلاح شده ترکیبی استفاده می‌کند.

نحوه کار ویبراتور بتن کانورتوری

معرفی انواع دستگاه ویبراتور بتن کانورتوری

همان‌طور که درباره سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست در قسمت‌های قبلی توضیح دادیم و به شما گفتیم که انواع دستگاه ویبره بتن در بازار موجود است. انواع مختلف دستگاه که برای پروژه‌های کوچک و بزرگ ساخته شده‌اند و در هر کدام کارشناسان دانش متفاوتی را در ساخت آن به کار برده‌اند. هر کدام از این ویبراتورها برای پروژه‌های خاصی تولید شده‌اند و بر اساس نوع سوخت متفاوتی، کمک‌حال شما در پروژه‌ها خواهندبود. این ویبراتورها شامل فهرست زیر هستند:

ویبراتور بتن کانورتوری چیست؟ از نوع برقی و بنزینی

پس از پاسخ کلی به ویبراتور بتن کانورتوری چیست؟ حال دو مورد از آن‌ها را به صورت جزئی نام می‌بریم.
ویبراتور بتن برقی به‌جای باد از برق استفاده می‌کند. در دورهای 750، 1000، 1500 و 3000 دور و با قدرت ضربه از 10 تا 10000 کیلوگرم در انواع دوشی و دریلی تولید می‌شود. ویبراتور برقی، برای ایجاد ضربه در تونل‌های مترو، تونل‌های شهری، ارتعاشات پوسته پل هوایی، دیواره‌ها و خطوط سطح شیب‌دار و اشکال بتنی بدنه سدها استفاده می‌شود. در استفاده از ویبراتور برقی برای بتن باید توجه داشت که این موتورها دارای تعداد دور بالایی هستند که به همین دلیل قابلیت کار مداوم چندین‌ساعته را ندارند.

ویبراتور بتن کانورتوری چیست؟ از نوع برقی و بنزینی

ویبراتور بتن بنزینی تک‌سیلندر با حداقل قدرت 5.5 اسب بخار با گشتاور 3000 تا 3600 دور در دقیقه و حجم مخزن 3.8 لیتر است. موتور بنزینی هوا خنک است و دارای دو مخزن مجزا برای روغن و بنزین است. این ویبراتور شامل موتور بنزینی و در انواع ثابت و گردان موجود است. این ویبراتور دارای شیلنگ ویبره بتنی نیز است که در اندازه‌ها و برندهای مختلف عرضه می‌شود. همچنین این موتور نسبت به نوع دیزلی صدا و هزینه نگهداری کمتری دارد.

سخن پایانی

بسیار خوشحالیم که تا پایان مقاله همراه ما بودید. امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله پاسخگوی سوالات شما بوده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده‌باشد. در این مقاله ما سعی کردیم تا به سوال ویبراتور بتن کانورتوری چیست؟ پاسخی کامل ارائه دهیم و پس از معرفی انواع آن، توضیحات مختصری به شما بدهیم. حتما به این نکته توجه داشته‌باشید که قبل از خرید دستگاه خود از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید تا در آینده از خرید خود پشیمان نشوید. حتما از فروشگاه‌های معتبر مختلف دیدن کنید و سپس اقدام به خرید کنید. یکی از معتبرترین فروشگاه‌های کشور ایران فروشگاه بتن ویبره است که با مراجعه به وبگاه این مجموعه می‌توانید اجناس مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین، تماس با کارشناسان ما برای ثبت سفارش این محصول، می‌تواند به شما در انتخاب و رفع سوالات شما کمک‌کننده باشد.

مشاهده محصولات فروشگاه بتن ویبره

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز : 4 / 5. تعداد رأی: 1

اولین کسی باشید امتیاز میده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من