مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

نکاتی برای افزایش طول عمر و نگهداری شیلنگ ویبراتور بتن

نکات افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن
4.5
(2)

شیلنگ ویبراتور یا شیلنگ ویبره بتن با ایجاد ارتعاش در بتن باعث از بین رفتن حباب و خلل و فرج های داخل بتن می شود. شیلنگ های ویبراتور در اندازه ها و سایزهای مختلفی تولید می شوند. متاسفانه عوامل متعددی وجود دارد که باعث آسیب و فرسایش شیلنگ ویبراتور می شود. ما در این مقاله قصد داریم به نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن و نکات افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن بپردازیم. اگر به دنبال استفاده بهینه هستید و از هزینه کردن های اضافی خسته شده اید؛ با ما همراه باشید.

چرا شیلنگ های ویبراتور بتن خراب می شوند؟

قبل از اینکه بخواهیم به عوامل افزایش طول عمر بپردازیم، لازم است با علت خرابی آشنا شویم. شیلنگ ویبراتور به عنوان یک قطعه فیزیکی در معرض آسیب های زیادی قرار دارد. اگر در استفاده از آن مراقب نباشیم و اصول استاندارد را رعایت نکنیم، خیلی زود شلنگ آسیب می بیند و کارایی خود را از دست می دهد. علت‌های خرابی شیلنگ ویبراتور بتن شامل عوامل مختلفی مانند ضربه زدن به پوکر، تاب دادن بیش از حد، تمیز نکردن آن و استفاده طولانی مدت می شود. به غیر از این موارد، عوامل دیگری مانند نگهداری نامناسب و استفاده از قطعات بی کیفیت نیز عواملی هستند که در خراب شدن سریع شیلنگ های ویبراتور ایفای نقش می کنند.

خرابی شیلنگ ویبراتور بتن

چگونگی نگهداری شیلنگ ویبراتور بتن

اگر می خواهید طول عمر شیلنگ افزایش پیدا کند، باید نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن را بلد باشید. البته راهنما خرید ویبراتور بتن را نیز بهتر است بدانید. در این قسمت چند نکته را در رابطه با چگونگی نگهداری شیلنگ ویبراتور بتن بیان می کنیم.

استفاده درست از شیلنگ ویبراتور بتن

اگر به دنبال افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن هستید، باید نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن را بدانید. شیلنگ های ویبراتور در انواع مختلفی تولید می شوند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. قبل از اینکه شروع به کار کنید حتما دفترچه راهنمای محصول را مورد مطالعه قرار دهید. این کار باعث می شود عمر وسیله شما افزایش پیدا کند و دیرتر خراب شود. نحوه درست استفاده از شیلنگ ویبراتور به این صورت است که شیلنگ به صورت عمودی وارد بتن شود. شیلنگ باید با وزن خود داخل بتن شود؛ به هیچ وجه از زور استفاده نکنید. پس از گذشت چند ثانیه (5-15 ثانیه) شیلنگ را به آرامی خارج کنید.

پرهیز از پیچاندن شیلنگ ویبراتور

از دیگر عوامل مهم در نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن این است که ما تا حد امکان از پیچاندن و تاب دادن شیلنگ پرهیز کنیم. در هنگام کار با ویبراتور بتن مواظب باشید تا شیلنگ دچار تاب و پیچ خوردگی نشود. رعایت چنین نکته ساده ای می تواند عمر شیلنگ شما را چندین برابر کند.

تمیز کردن منظم شیلنگ های ویبراتور بتن

قبل از اینکه می‌خواهید پروژه را شروع کنید، از تمیز و سالم بودن شیلنگ ویبراتور بتن اطمینان حاصل کنید. برای تمیز کردن می توانید از آب استفاده کنید. در صورتی که شیلنگ تمیز نباشد ممکن است بتن به خوبی ویبره نرود. پس از اینکه پروژه تمام شد نیز شیلنگ را تمیز کنید. ماندن بقایای بتن بر روی شیلنگ به مرور زمان باعث خوردگی، آسیب و خرابی شیلنگ ویبراتور بتن می شود. رعایت این مورد نیز از مهم ترین موارد نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن به شمار می رود.

افزایش طول عمر شیلنگ بتن

پرهیز از استفاده طولانی مدت

اگر پروژه شما وسیع است و باید ساعت طولانی را با ویبراتور بتن کار کنید، بهتر است از چند ویبراتور کمک بگیرید. استفاده طولانی مدت باعث می شود شیلنگ ویبراتور با فشار و حرارت زیادی رو به رو شود. همین امر موجب آسیب به وسیله می شود. استفاده مداوم باعث سایش و یا ترک خوردن قسمت بیرونی شیلنگ می شود. همچنین ممکن است عملکرد مکانیکی شیلنگ ویبراتور بتن نیز مختل شود. بنابراین یکی از نکات افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن، رعایت مدت زمان استاندارد استفاده می باشد. هنگام خرید این دستگاه، حتما نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن را یاد بگیرید.

استفاده از قطعات باکیفیت

در خرید شیلنگ ویبراتور بتن دقت کنید که ابزاری با کیفیت انتخاب کرده باشید. استفاده از قطعات بی کیفیت باعث می شود تا طول عمر وسیله کاهش پیدا کند. اگر قطعات داخلی جنس باکیفیت و اصلی داشته باشد، مقاومت دستگاه و همچنین دوام دستگاه در برابر عوامل آسیب زننده بیشتر می شود. انتخاب یک ویبراتور بتن مرغوب ما را از هزینه های اضافی تعمیر شیلنگ نجات می دهد.

 

نحوه نگهداری از شیلنگ ویبراتور بادی

شیلنگ ویبراتور بادی یکی از انواع شیلنگ های ویبره بتن می باشد. این مدل یکی از کاربردی ترین وسیله ها در صنعت ساختمان و بتن ریزی است. نحوه درست نگهداری از شیلنگ ویبراتور بتن بادی در عملکرد و طول عمر آن نقش مهمی دارد. یکی از اقدامات مهم چک کردن مخزن روغن است. در استفاده از ویبراتور بادی هرگز نباید اجازه دهید مخزن روغن خالی شود. روغنی که برای آن استفاده می کنید حتما ویسکوزیته 20 تا 30 SAE داشته باشد.

اگر دستگاه دچار ایراد شد و شما مجبور به تعمیر آن شدید حتما دقت کنید که از قطعات مناسب برای جایگزینی استفاده کنید. قبل از خرید به نوع شیلنگ، قطر و طول آن توجه کنید. از نکات افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن این است که حتما به صورت روزانه نسبت به تعویض فیلتر و پوشش بیرونی قطعه اقدام کنید. اگر بخشی از شیلنگ دچار آسیب شد قبل از فراگیر شدن خرابی آن را درست کنید. چک کردن روزانه باعث بهبود کارایی و عملکرد ویبراتور می شود.

نگهداری شیلنگ ویبراتور

نکات افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن

یکی از راهکارهای افزایش دوام شیلنگ ویبراتور تعمیر سریع آسیب های جزئی شیلنگ است. برای تعمیر کردن آن همواره باید اصول آن را رعایت کنید. در ادامه برخی از نکات مهم در تعمیر و نگهداری شیلنگ ویبراتور بتن را بیان می کنیم.

  • بازدید و تعمیر شیلنگ ویبره بتن را در هنگام خاموشی دستگاه انجام دهید.
  • برای تعویض قطعات از نمونه های اصلی استفاده کنید.
  • پاکیزگی شیلنگ ویبره از مهم ترین اقدامات نگهداری شیلنگ محسوب می شود و باید جدی گرفته شود.
  • به صورت مداوم و منظم قطعات پوکر را روغن کاری کنید. این کار در زمانی که حتی دستگاه عملیاتی انجام نداده ضروری است.
  • بلبرینگ های دستگاه را بررسی کنید. در صورت فرسودگی آن را تعویض کنید تا کارکرد دستگاه بهبود پیدا کند.
  • دقت کنید که قطعات آب بندی شیلنگ همواره سالم باشند. بسیاری از خرابی های شیلنگ ویبره به دلیل نفوذ آب می باشد.
  • پس از بررسی، تمیز کاری و یا تعویض قطعه به شکل صحیح و محکم قطعات را کنار هم قرار دهید.

خرید شیلنگ ویبراتور بتن از فروشگاه بتن ویبره

سخن پایانی

شیلنگ های ویبراتور بتن دستگاه های بسیار کارآمد در صنعت بتن ریزی و ساخت و ساز می باشند. این دستگاه ها با وجود استفاده گسترده ای که دارند بسیار حساس هستند و همواره مستعد خرابی می باشند. خوشبختانه می توان با رعایت نکات ساده طول عمر شیلنگ را افزایش داد و در صورت خرابی قطعات آن را تعویض کرد. شما می توانید انواع شیلنگ های ویبره بتن و قطعات آن را با کیفیت بالا از فروشگاه آنلاین بتن ویبره خریداری کنید. برای اطلاع از محصولات و شرایط به سایت بتن ویبره مراجعه فرمایید. ما در این مقاله نحوه نگهداری درست شیلنگ ویبراتور بتن و همچنین نکات افزایش طول عمر شیلنگ ویبراتور بتن را برای شما شرح دادیم.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز : 4.5 / 5. تعداد رأی: 2

اولین کسی باشید امتیاز میده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من