مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب برای پروژه ها

راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور بتن
4.3
(3)

در این مطلب قصد داریم یک راهنمای خرید شیلنگ ویبراتور بتن به شما ارائه کنیم. از آنجا که تفاوت بین توان مصرفی، سایز و قیمت انواع مختلف این شلنگ‌ها بسیار است، ما انواع شیلنگ ویبراتور را به همراه نکات انتخاب و خرید آنها بررسی خواهیم کرد. همچنین برای انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب، با مقایسه مدل‌های مختلف شیلنگ ویبراتور، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

شیلنگ ویبراتور چیست؟

برای انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب، ابتدا باید بدانید کاربرد آن چیست. هنگام عملیات بتن‌ریزی، مقداری هوا داخل بتن محبوس می‌شود که بعد از خشک شدن باعث ترک خوردن بتن و کاهش مقاومت آن خواهد شد. اما شیلنگ ویبراتور از این اتفاق جلوگیری می‌کند. در واقع این وسیله به این منظور طراحی شده است که هوای داخل بتن را خالی کند تا تبدیل به حباب نشود. همچنین شیلنگ ویبراتور انواع مختلفی دارد که در زیر هر یک را معرفی کردیم:

  • شیلنگ ویبراتور دریلی، که به وسیله یک الکتروموتور کوچک شبیه به دریل کار می‌کند.
  • شیلنگ ویبراتور برقی، که با یک کانورتور برقی کار می‌کند.
  • شیلنگ ویبراتور مکانیکی (بنزینی)، که به وسیله موتورهای بنزینی و دیزلی کار می‌کند.
  • شیلنگ ویبراتور بادی، که توسط کمپرسور باد کار می‌کند.

انواع شیلنگ ویبره

شیلنگ های ویبراتور بتن چه تفاوت هایی با هم دارند؟

به منظور انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب، بایستی تفاوت‌های انواع مختلف آن را بررسی و با یکدیگر مقایسه کرد. یک تفاوت شیلنگ مکانیکی و بادی در این است که شیلنگ ویبراتور بادی با کمپرسور باد کار می‌کند اما شیلنگ ویبراتور مکانیکی، موتور بنزینی یا دیزلی دارد. گفتنی است که قدرت شیلنگ ویبراتور بادی بیشتر است. تفاوت شیلنگ مکانیکی و دریلی نیز در این است که مدل دریلی قابل استفاده در پروژه‌های کوچک‌تر و مسقف است، اما مکانیکی در تمام پروژه‌ها به غیر از مکان‌های مسقف قابل استفاده بوده و قدرتمندتر نیز است.

شیلنگ ها تفاوت های موجود
مکانیکی و بادی شیلنگ بادی با کمپرسور باد کار میکند و قدرت بالاتری دارد ولی شیلنگ مکانیکی موتور بنزینی یا دیزلی دارد
مکانیکی و دریلی شیلنگ دریلی در پروژه های کوچک و مسقف بکار می رود ولی مکانیکی در همه پروژه ها استفاده می شود و قدرتمندتر است
مکانیکی و برقی مدل مکانیکی ضربات شلاقی می زند ولی مدل برقی ضربات ریز و منظم می زند که باعث می شود کیفیت بتن بهتری داشته باشد

از جمله موارد تفاوت شیلنگ مکانیکی و برقی، می‌توان گفت شیلنگ مکانیکی ضربات شلاقی دارد و باعث می‌شود بتن به اطراف پاشیده شود، اما مدل برقی ضربات ریز و منظمی دارد و علاوه بر این کیفیت بتن آن نیز بالاتر است. همچنین در انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب باید توجه داشت که یک تفاوت شیلنگ بادی و برقی نیز در میزان تولید صدا است. شیلنگ ویبراتور بادی صدای زیادی تولید می‌کند اما شیلنگ برقی آلودگی صوتی کمتری دارد. ضمن این که قدرت شیلنگ مدل بادی بیشتر است. پیشنهاد می‌شود آموزش ساخت شیلنگ ویبراتور را نیز مطالعه کنید.

شیلنگ ها تفاوت های موجود
بادی و برقی شیلنگ بادی صدای زیادی دارد ولی قدرت بالاتری دارد، در حالی که شیلنگ برقی صدای کمتری دارد
بادی و دریلی مدل بادی وزن زیادی دارد و جابجایی آن دشوار است و مناسب پروژه های بزرگ است ولی مدل دریلی آن برای پروژه های کوچک مناسب است
برقی و دریلی هر دو مدل با برق کار می کنند و نسبت به بقیه آلودگی صوتی کمتری دارند و اینکه مدل دریلی نسبت به مدل برقی ارزان تر است

تفاوت شیلنگ بادی و دریلی نیز این است که شیلنگ‌ بادی وزن زیادی دارد و جابجایی آن سخت است، اما مناسب پروژه‌های بزرگ است. در حالی که از شیلنگ دریلی می‌توان در پروژه‌های کوچک‌تر مانند سقف و ستون استفاده کرد زیرا سبک است. همچنین درمورد تفاوت شیلنگ برقی و دریلی، باید گفت هر دو با برق کار می‌کنند و نسبت به سایر شیلنگ‌ها آلودگی صورتی کمتری ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، بحث قیمت نیز مطرح است. ویبره دریلی قیمت بسیار مناسبی دارد، در حالی که مدل برقی قیمت بالایی دارد و اغلب برای پروژه‌های بزرگتر قابل استفاده است.

خرید شیلنگ ویبراتور از فروشگاه بتن ویبره

انتخاب سایز شیلنگ ویبراتور

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب نقش دارد، انتخاب طول و قطر شیلنگ مناسب است. در جدول زیر قطر و طول هر یک از انواع شیلنگ ویبراتور آورده شده است:

نوع شیلنگ طول قطر
شیلنگ ویبراتور مکانیکی ۶ متر ۱ – ۱.۵ – ۲ و ۲.۵ اینچ
شیلنگ ویبراتور دریلی ۲ متر و ۳ متر ۱.۵ اینچ
شیلنگ ویبراتور بادی ۳ متر و ۴ متر ۱ – ۱.۵ – ۲ – ۲.۵ – ۳ و ۳.۵ اینچ
شیلنگ ویبراتور برقی ۴ متر ۱ – ۱.۵ – ۲ – ۲.۵ و ۳ اینچ

هر سایز شیلنگ ویبراتور چه کاربردی دارد؟

برای انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب باید بدانید هر سایز شیلنگ ویبراتور چه کاربردی دارد. از قطر ۱٫۵ اینچ شیلنگ ویبراتور مکانیکی (بنزینی) به طور معمول برای قالب‌های کوچک دارای محدودیت شبکه استفاده می‌شود. این سایز برای استفاده در سقف یا ستون نیز می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. قطر ۲ اینچ شیلنگ مکانیکی نیز برای ویبره کردن فندانسیون کاربرد دارد. قطر ۲٫۵ اینچ این شیلنگ نیز برای سازه‌های بزرگ‌تر مورد استفاده است.

شیلنگ ویبراتور دریلی تنها با یک قطر موجود است، از این رو موارد استفاده محدودی دارد. طول ۲ متری این شیلنگ به هیچ وجه دست و پاگیر نیست، به همین دلیل برای ویبره کردن سقف انتخاب مناسبی است. همچنین طول سه متری این شیلنگ نیز برای استفاده در ستون‌ها کاربرد دارد. همچنین مطالعه مقالۀ تعمیر شلنگ ویبراتور نیز می‌تواند برای شما مفید باشد.

هر سایز شیلنگ ویبراتور چه کاربردی دارد؟

در انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب دقت کنید که استفاده از شیلنگ ویبراتور بادی وابسته به فاصله کمپرسور باد است، به طوری که به هر میزان این فاصله بیشتر باشد باد کمتری منتقل شده و باید لوله بیشتری به آن اضافه شود. به این ترتیب فشار خروجی کم شده و لرزش‌ها کاهش خواهد یافت. به علاوه، شیلنگ بادی ۲ اینچی در جاهایی مثل دیواره‌های استخر قابل استفاده است.

اگرچه طرز استفاده از شیلنگ ویبراتور برقی در قطرهای مختلف مانند شیلنگ مکانیکی است، اما معمولاً قطر ۲ اینچی این شیلنگ متقاضیان بیشتری دارد. البته این نکته قابل ذکر است که درصورتی‌ که بخواهید طول شیلنگ را بیشتر کنید باید طول سیم برق را نیز افزایش دهید. اگر موفق به انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب شدید، برای خرید شیلنگ ویبراتور بتن می‌توانید به فروشگاه بتن ویبره مراجعه کنید.

کلام آخر

در این راهنمای انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب، سعی کردیم انواع شیلنگ ویبراتور بتن که در چهار دسته طبقه بندی می‌شوند را به شما معرفی کنیم. همچنین تفاوت‌های هر یک از این مدل‌ها بررسی شد و در نهایت درمورد کاربرد هر سایز شیلنگ ویبراتور نیز توضیحاتی دادیم. امیدواریم این مطلب در انتخاب شیلنگ ویبراتور مناسب برای شما کمک کننده بوده باشد.

مشاهده محصولات فروشگاه بتن ویبره

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز : 4.3 / 5. تعداد رأی: 3

اولین کسی باشید امتیاز میده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من