مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

بهترین راهنمای خرید چکش تخریب باکیفیت

راهنمای خرید چکش تخریب
4
(2)

امروزه دستگاه‌های بسیاری در صنعت وجود دارند که به جهت برطرف کردن نیاز افراد به چشم می‌خورند. در این بین چکش تخریب یکی از ابزارهایی می‌باشد که همواره به بسیاری از عملیات‌های بشریت سرعت بخشیده‌ است. در این بین تمامی قطعات به هنگام استفاده نیاز به رعایت اصولی دارند تا بتوانند عملکردی مناسب داشته‌باشند، در نتیجه این قاعده از چکش تخریب مستثنی نیست. در این مقاله در سایت بتن ویبره قصد داریم تا مطالبی تحت عنوان راهنمای خرید چکش تخریب را به شما عزیزان شرح دهیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا آشنایی کلی در مورد چکش تخریب کسب کنید.

چکش تخریب چیست؟

قبل از دانستن در مورد اینکه راهنمای خرید چکش تخریب به چه صورت است، می‌بایست تا در مورد اینکه چکش تخریب چیست؟ اطلاعاتی داشته‌باشیم. چکش تخریب یک ابزار دستی قدرتمند است که برای خرد کردن، شکستن، از بین بردن مقاومت بتن و تخریب سطوح سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار از یک سر بسیار سنگین و قدرتمند برای ضربه زدن به سطوح سخت استفاده می‌کند. چکش تخریب معمولا در صنایع ساختمانی، معدنی و همچنین در کارهای تخریب و بازسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ناگفته نماند می‌توانید در رابطه با افزایش مقاومت بتن اطلاعات مفیدی کسب کنید.

این ابزار از قدرت بالای ضربه و انرژی مکانیکی برای شکستن سنگ، بتن، آسفالت و سایر سطوح سخت استفاده می‌کند. چکش تخریب ممکن است دارای مکانیزم‌های ارتعاشی باشد که به افزایش توان و کارایی آن کمک کند. مورد بعدی که باید به آن پرداخته شود این است که برای خرید چکش تخریب چه مواردی را در نظر بگیریم؟ که در ادامه به راهنمای خرید چکش تخریب می‌پردازیم.

نکات خرید چکش تخریب

اجزا چکش تخریب

همانطور که گفته شد به طور کلی چکش تخریب، یک ابزار قدرتمند و موثر برای شکستن و تخریب سطوح سخت است و در کنار راهنمای خرید انواع چکش تخریب بهتر است تا افراد مشغول در این زمینه اطلاعات کافی در مورد اجزا چکش تخریب داشته‌باشند. چرا که در بسیاری از مطالبی که تحت عنوان راهنمای خرید چکش تخریب هستند، آشنایی با اجزا یکی از مهم‌ترین بخش‌ها محسوب می‌شود. به همین دلیل اجزا چکش تخریب به شرح زیر می‌باشد:

 1. سر: بالایی‌ترین قسمت که برای ضربه زدن سطوح می‌باشد، سر نام دارد.
 2. دسته: چکش تخریب یک ابزاری است که نگهداری از آن بسیار ضروری می‌باشد. به همین دلیل قسمت دسته به همین منظور تعبیه شده‌است.
 3. تیغه: یکی از مهم‌ترین بخش‌های چکش تخریب، تیغه نامیده می‌شود. چرا که این قسمت برای شکستن و تخریب مورد استفاده قرار می‌گیرد و قدرت چکش تخریب به این مورد بستگی دارد. بنابراین اگر می خواهید بهترین انتخاب بر اساس قدرت چکش تخریب داشته باشید، به تیغه این وسیله توجه ویژه ای کنید.
 4. گریپ: قسمتی که برای نگهداری ثابت چکش در دست استفاده می‌شود، گریپ نام دارد.
 5. تاج: اگر فردی بخواهد سنگ‌ها را با چکش تخریب خورد کند، دیگر نمی‌تواند از قسمت تیغه استفاده نماید؛ بلکه باید از تاج استفاده کند.

نکات مهم در انتخاب دستگاه چکش تخریب

تماس با کارشناسان فروشگاه بتن ویبره

هر دستگاه مانند ویبراتور بتن دارای قواعد و قوانینی می‌باشد که تحت عنوان راهنما خرید ویبراتور بتن است. در نتیجه سوالی که برای برخی از افراد در این حوزه رخ می‌دهد این است که راهنمای خرید چکش تخریب به چه صورت است؟ همانطور که می‌دانید برای خرید هر دستگاهی باید نکاتی را بدانید تا هم در هزینه شما صرفه‌جویی شده و هم با دانستن نکات اصلی، در وقت خود صرفه‌جویی کنید. به همین دلیل نکات مهم در خرید چکش تخریب به شرح زیر می‌باشد:

 1. قدرت و نوع ضربه: بررسی کنید که چکش تخریب دارای قدرت و ضربه‌های لازم برای کارهای شکستن و خرد کردن مواد سخت مانند بتن و سنگ است. چرا که کاربرد اصلی این دستگاه ضربه و شکستن می‌باشد.
 2. وزن و اندازه: وزن و اندازه دستگاه نیز بسیار مهم است، زیرا این امر بر راحتی حمل و استفاده از دستگاه تأثیر می‌گذارد. از طرفی برای عملیات‌های کوچک باید از چکش تخریب کوچک استفاده کرد. در راهنمای خرید چکش تخریب حتما به وزن و اندازه دستگاه توجه کنید و وزنی مناسب با پروژه خود انتخاب کنید.
 3. سیستم ضد لرزش: دستگاه باید دارای سیستم‌های ضد لرزش مناسب برای کاهش ارتعاشات و لرزش‌های زیاد در هنگام استفاده باشد تا از خستگی و آسیب به کاربر جلوگیری شود. چون بهترین مارک چکش تخریب به این سیستم مجهز است.
 4. قابلیت تنظیم سرعت و قدرت: دستگاه باید قابلیت تنظیم سرعت و قدرت ضربه را داشته باشد تا بتوانید آن را به صورت دقیق به نیاز خود تنظیم کنید.
 5. کیفیت و قیمت: حتما به کیفیت ساخت و قیمت دستگاه توجه کنید. چرا که قیمت از عوامل بسیار مهم در تعیین چکش تخریب انتخابی می‌باشد. گاهی اوقات خرید یک دستگاه با کیفیت بالا و مقاوم ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد، اما در نهایت این امر می‌تواند به صرفه‌تر باشد.
 6. ایمنی: دستگاه باید دارای امکانات و سیستم‌های ایمنی مناسب برای کاربر باشد تا از حوادث و آسیب به کاربر جلوگیری شود.
 7. چکش تخریب دارای چراغ: هنگامی که برای خرید بهترین چکش تخریب به بازار مراجعه می‌کنید، نوع جدیدی که بسیار پرطرفدار است سری چراغ‌دار این محصول می‌باشد. چکش‌های جدید، چراغ‌های هشداردهنده دارند تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنند. به ‌عنوان‌ مثال برخی چکش‌های تخریب مثل مدل هیلتی دارای چراغ‌های ال‌ای‌دی هستند که زمانی که ذغال موتور در حال اتمام است، نسبت به آن هشدار دهد. یا زمانی که فشار دستگاه بالا رفت و موتور آن داغ شد، چراغ ال‌ای‌دی دیگر آن روشن شود.
 8. فروشگاه معتبر: به دلیل کاربرد وسیع چکش تخریب، بسیاری از فروشگاه‌ها و سایت‌ها اقدام به فروش این محصول می‌کنند. با این حال خرید چکش تخریب اورجینال از دغدغه‌های افراد به شمار می‌آید. یک روش ساده برای شما خرید از فروشگاه‌های اینترنتی است تا با ضمانت کامل محصول خود را درب منزل دریافت کنید. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بستر مطمئنی برای خرید و فروش انواع کالاها از جمله کالاهای صنعتی شده است. به همین دلیل بتن ویبره همواره آماده خدمت رسانی به شما می‌باشد، هدف اصلی این تیم کسب رضایت مشتری با وجود مزایای خود است. حتما قبل از خرید، به راهنمای خرید چکش تخریب توجه ویژه ای کنید.

انتخاب دستگاه چکش تخریب

تفاوت چکش تخریب و پیکور

یکی از مواردی که در کنار چکش تخریب اقدام به تخریب می‌کند، پیکور نام دارد. راهنمای خرید پیکور  نیز دارای ضوابط و شرایطی خاص می‌باشد که با راهنمای خرید چکش تخریب تفاوت‌هایی دارد. با این حال برخی از افراد این دو دستگاه را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند، اولین تفاوت این دو نوع تخریب کن در شکل و ساختار آن‌ها می‌باشد. پس اگر قصد تخریب در حجم پایین‌تر را دارید یا باید عملیات تخریب ظریف و هدفمند انجام شود، از چکش تخریب استفاده کنید و از پیکور به صورت تخصصی برای تخریب های متوسط تا خیلی بزرگ استفاده کنید.

موارد مهم در هنگام کار با دستگاه چکش تخریب

معیارهای مهم در راهنمای خرید چکش تخریب یکی از اصلی‌ترین موارد در انجام کارهای ساختمانی و ساخت و ساز است. اما به وجود آوردن انتخاب صحیح می‌تواند چالش برانگیز باشد. با این حال از آن جایی که این وسیله، ابزاری بسیار قوی و سنگین می‌باشد، آشنایی کامل با نکات ایمنی در خصوص کار با آن و رعایت کردن دقیق این نکات می‌تواند از آسیب‌ها و صدمات شغلی در حین کار با این ابزار جلوگیری کند. از این موارد مهم در هنگام کار با دستگاه چکش تخریب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرید چکش تخریب از فروشگاه بتن ویبره

 1. تمیز کردن منظم: از عوامل موثر در انتخاب چکش تخریب تمیز کردن منظم آن است. چکش تخریب را پس از هر بار استفاده، تمیز کنید تا هرگونه گرد و غبار، زباله و گریسی که ممکن است جمع شده باشد، پاک شود. این به جلوگیری از خوردگی کمک می‌کند و ابزار را در شرایط کاری خوب نگه می‌دارد.
 2. روانکاری: به طور منظم قسمت‌های متحرک چکش تخریب را روغن کاری کنید تا از عملکرد روان و جلوگیری از سایش جلوگیری شود. از روان کننده باکیفیت توصیه شده توسط سازنده استفاده کنید. توجه به روانکاری از عوامل مهم راهنمای خرید چکش تخریب است.
 3. بازرسی: به طور دوره‌ای ابزار را برای هر گونه علائم آسیب، سایش یا لق شدن قطعات بازرسی نمایید. برای جلوگیری از آسیب بیشتر و اطمینان از عملکرد ایمن، هر مشکلی را فورا برطرف کنید.
 4. ذخیره سازی: چکش تخریب را در مکانی تمیز و خشک نگهداری کنید تا از زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری شود. از جعبه ارائه شده یا محلول ذخیره سازی مناسب برای محافظت از ابزار در برابر آسیب استفاده کنید.
 5. برنامه تعمیر و نگهداری: از برنامه نگهداری توصیه شده سازنده برای چکش تخریب پیروی نمایید. این ممکن است شامل تعویض قطعات فرسوده، بررسی موتور و اجزای الکتریکی و سایر کارهای تعمیر و نگهداری معمول باشد. چرا که قدرت چکش تخریب به این بخش ارتباط بسیاری دارد.
 6. استفاده صحیح: از چکش تخریب طبق دستورالعمل‌های سازنده برای جلوگیری از سایش و آسیب‌های غیر ضروری استفاده کنید. از بارگذاری بیش از حد ابزار یا استفاده از آن برای کارهایی که برای آن ها طراحی نشده است، خودداری کنید. در راهنمای خرید چکش تخریب، استفاده صحیح را حتما بدانید.
 7. اقدامات احتیاطی ایمنی: همیشه هنگام استفاده از چکش تخریب، احتیاط های ایمنی مناسب را رعایت نمایید. پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی مناسب و اطمینان از محیط کار ایمن در دستورات کار خود در نظر بگیرید. با رعایت این نکات مهم می‌توانید چکش تخریب خود را در شرایط کاری مناسب نگه دارید و طول عمر آن را افزایش دهید.

بهترین راهنمای خرید چکش تخریب

انتخاب بین چکش تخریب برقی، بادی یا هیدرولیکی

انتخاب چکش تخریب مناسب به عوامل مختلفی مثل نوع کار، بودجه و نیاز شما بستگی دارد. ما در اینجا بطور خلاصه ویژگی های این دو چکش را بیان کردیم تا به شما در انتخاب آگاهانه کمک کند:

از مزایای چکش تخریب برقی قدرت زیاد آن است زیرا می توان از انها برای انجام سخت ترین کارها مثل تخریب بتن و آجر ضخیم استفاده کرد. همچنین هزینه چکش های تخریب برقی ارزان تر از چکش های تخریب هیدرولیکی است. اما در عین حال چکش های تخریب برقی سنگین تر هستند و به منبع برق نیاز دارند که همیشه در محل کار در دسترس نباشد که محدودیت کابل برق می تواند دامنه حرکت اپراتور را محدود کند.

چکش تخریب بادی نیز معایب و مزایایی دارد از جمله وزن سبک تر از چکش های تخریب برقی و کار آسان تر است. به دلیل عدم نیاز به منبع تغذیه، چکش های تخریب بادی قابل حمل ترند اما چکش های بادی گران تر از چکش های تخریب برقی هستند و به کمپرسور هوا برای کار نیاز دارند. از طرفی چکش های تخریب بادی بسیار پر سر و صدا هستند. چکش تخریب هیدرولیکی قدرتمندترین نوع هستند و می توانند برای سخت ترین کارها استفاده شوند. اپراتور نیز می تواند با تنظیم فشار و جریان هیدرولیک، کنترل دقیق تری بر چکش داشته باشد و کار با آنها پیچیده تر از چکش های تخریب برقی یا بادی است.

لرزش چکش برقی و بادی و هیدرولیکی

میزان لرزش یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب چکش تخریب مناسب زیرا لرزش زیاد می تواند باعث خستگی اپراتور، کاهش دقت کار و حتی آسیب به دست و بازو شود.

نوع چکش میزان لرزش

چکش تخریب برقی

متوسط تا زیاد

چکش تخریب بادی کم تا متوسط
چکش تخریب هیدرولیکی کم

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا در مورد راهنمای خرید چکش تخریب و مواردی به این شکل صحبت کنیم. با توجه به این نکات مهم، شما می‌توانید چکش تخریب مناسبی را برای نیازهای خود انتخاب کنید و از انجام کارهای ساختمانی با بهترین عملکرد و ایمنی لذت ببرید. به همین دلیل توصیه می‌شود تا به طور قطع این نوع موارد را به هنگام خرید چکش تخریب رعایت کنید تا چکش تخریب متناسب با پروژه مورد نظر خود را داشته‌باشید. اگر می خواهید درباره انواع قلم چکش تخریب بیشتر بدانید کاربردی ترین قلم های تخریب که باید بشناسید را بخوانید.

سؤالات متداول

تفاوت اصلی بین چکش تخریب گریسی و روغنی چیست؟

تفاوت اصلی در نحوه ی روغن کاری آنها است. چکش تخریب گریسی، از گریس و چکش تخریب روغنی از روغن برای روانکاری و خنک کردن قطعات داخلی استفاده می کند می توانید در مقاله تفاوت چکش گریسی و روغنی درباره آن بیشتر بخوانید.

مزایا و معایب هر کدام چیست؟

مزایا چکش تخریب گریسی این است که با استهلاک کمتر قطعات داخلی و در نتیجه نیاز به نگهداری کمتر، قدرت تخریب بیشتری دارد.

معایب چکش تخریب گریسی قیمت بالاتری نسبت به همتای خود دارد و وزن آن سنگین تر است. همچنین کار با این چکش در هوای سرد دشوارتر است.

مزایا چکش تخریب روغنی: با قیمت پایین تر و وزن سبک تر، کار در هوای سرد با آن آسان تر است

معایب چکش تخریب روغنی: قدرت تخریب کمتری دارد و استهلاک قطعات داخلی آن بیشتر است در نتیجه نیاز به نگهداری بیشتر دارد.

کدام چکش تخریب برای من مناسب تر است؟

این انتخاب بستگی به نیازها و بودجه تان دارد.اگر دنبال قدرت چکش با کمترین نیاز به نگهداری هستید، چکش تخریب گریسی گزینه ی مناسب تری است. اما اگر چکش تخریبی با قیمت مناسب تر کاربرد در هوای سرد هستید، چکش تخریب روغنی را انتخاب کنید.

تفاوت بین چکش تخریب و بتن کن چیست؟

بتن کن برای سوراخکاری در بتن، آجر و سنگ استفاده می شود. چکش تخریب قدرتمند برای تخریب سطوح سخت مثل بتن، آجر و سنگ است. چکش های تخریب قدرتمندتر از بتن کن ها هستند پس  برای کارهای تخریبی سنگین تر انتخاب خوبی است.

تفاوت چکش تخریب و پیکور چیست؟

یکی از مواردی که در کنار چکش تخریب اقدام به تخریب می‌کند، پیکور نام دارد. راهنمای خرید پیکور  نیز دارای ضوابط و شرایطی خاص می‌باشد که با راهنمای خرید چکش تخریب تفاوت‌هایی دارد. با این حال برخی از افراد این دو دستگاه را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند، اولین تفاوت این دو نوع تخریب کن در شکل و ساختار آن‌ها می‌باشد. پس اگر قصد تخریب در حجم پایین‌تر را دارید یا باید عملیات تخریب ظریف و هدفمند انجام شود، از چکش تخریب استفاده کنید و از پیکور به صورت تخصصی برای تخریب های متوسط تا خیلی بزرگ استفاده کنید.

این مقاله چقدر مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

میانگین امتیاز : 4 / 5. تعداد رأی: 2

اولین کسی باشید امتیاز میده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من